Ronald Beltzer Prof. mr. R. Beltzer is hoogleraar Arbeid en Onderneming aan de Universiteit van Amsterdam.
Citaties in dit artikel
Hoppers
Achterstallige pensioenpremies bij overgang van onderneming
ArA , 2016
Gerlach
Overgang van onderneming en derdenwerking: het GOM-arrest
TAP , 2016
Jansen
Parkwood: oude wijn in nieuwe zakken, maar wel met nieuwe bubbels
ArA , 2014
Beltzer
Continuïteit van ondernemingen en pre-pack – hoe een idee een Europese richtlijn mist
Onderneming en Financiering , 2015
Slooten, van
Overgang van onderneming en bedrijfsgebonden arbeidsvoorwaarden
ArbeidsRecht , 2000
Download citeerwijze bij dit artikel
Onderwerpen
Juridisch > Arbeidsrecht
Samenvatting
Richtlijn 2001/23 inzake de overgang van ondernemingen ziet blijkens het in deze bijdrage besproken arrest evenzeer op de overgang van aan de arbeidsovereenkomst gerelateerde, wettelijke socialezekerheidsrechten. Slechts buitenwettelijke rechten inzake sociale zekerheid mogen door de lidstaten worden uitgezonderd van overgang (artikel 3 lid 4 onder a). De reikwijdte van deze uitzondering is beperkt. Het staat lidstaten vrij een ruimere bescherming te bieden. De auteur stelt de vraag of de uitspraak gevolgen heeft voor andere arbeidsgerelateerde rechten en analyseert de in dit arrest impliciet aanvaarde derdenwerking.
U heeft geen toegang tot deze publicatie Beste bezoeker, om de inhoud te raadplegen heeft u een abonnement nodig op deze publicatie of de collectie waar deze publicatie deel van uitmaakt. Neem contact op met klantenservice@boomportaal.nl voor meer informatie over de mogelijkheden en prijzen.
Kopen in de webshop Deze publicatie is ook te vinden in onze webshop. Sommige publicaties hebben ook de mogelijkheid om direct toegang te kopen tot het online boek.