R.F. van den Heuvel Mr. R.F. van den Heuvel is advocaat te Curaçao.
Citaties in dit artikel
Lewin
Interregionaal privaatrecht , 2014
Strikwerda
’s Inleiding tot het Nederlandse Internationaal Privaatrecht , 1999
Mierlo, van, Bart
Parlementaire geschiedenis. Herziening van het burgerlijk procesrecht voor burgerlijke zaken, in het bijzonder de wijze van procederen in eerste aanleg , 2002
Download citeerwijze bij dit artikel
Onderwerpen
Juridisch > Recht algemeen
Samenvatting
De vuistregel ‘distributie is attributie’ heeft inmiddels beperkingen, die met name zichtbaar worden als toepassing ervan leidt tot het moeten baseren van rechtsmacht van de burgerlijke rechter op artikel Rv. Dat artikel kan niet dienen als grondslag voor rechtsmacht. Andere rechtsgeldige grondslagen voor rechtsmacht, die met toepassing van de regel ‘distributie is attributie’ over het hoofd worden gezien, zijn te vinden in het internationale recht. Wanneer men de internationale of interregionale bevoegdheidsvraag beantwoordt vóór toe te komen aan de relatieve bevoegdheidsvraag (<i>top down</i> in plaats van <i>bottom up</i>), vermijdt men vast te lopen in de beperkingen van de vuistregel.
U heeft geen toegang tot deze publicatie Beste bezoeker, om de inhoud te raadplegen heeft u een abonnement nodig op deze publicatie of de collectie waar deze publicatie deel van uitmaakt. Neem contact op met klantenservice@boomportaal.nl voor meer informatie over de mogelijkheden en prijzen.
Kopen in de webshop Deze publicatie is ook te vinden in onze webshop. Sommige publicaties hebben ook de mogelijkheid om direct toegang te kopen tot het online boek.