De websites van Boom uitgevers maken gebruik van cookies. Wat betekent dit voor u? Klik hier voor meer info.
De goedkeuring van aandeelhoudersbesluiten bij de verpanding van aandelen
A.S. Renshof
Gepubliceerd op 01-03-2023
MVO 2023/1-2
61
23
0
1
1

Onderwerpen

Juridisch > Ondernemingsrecht

Download citeerwijze bij dit artikel

Auteursinformatie

A.S. Renshof
Mr. A.S. Renshof is advocaat bij Loyens & Loeff te Amsterdam.

Citaties in dit artikel

Meinema
Dwingend recht voor de besloten vennootschap (diss. Maastricht), 2003
Oosterhoff
Belang zonder aandeel en aandeel zonder belang. Synthetische belangen in aandelen en daaraan te verbinden vennootschapsrechtelijke rechten en verplichtingen (diss. Nijmegen) (VDHI nr. 144), 2017
Schreurs
Het enquêterecht voor banken
O&F, 2013
Huizink
Perikelen rond de besluitvorming van aandeelhouders
WPNR, 1995
Schilfgaarde, van, Winter, Wezeman, Schoonbrood
Van de BV en de NV, 2022
Raaijmakers
Autonomie van het bestuur en haar grenzen voor en na de Cancun-uitspraak (ZIFO nr. 16), 2015
Vught, van
Het besluit van de rechtspersoon (diss. Nijmegen) (VDHI nr. 162), 2020
Timmermans
Indirect externe besluiten, verwarring alom!
Ondernemingsrecht, 2020
Mol van Otterloo, de
Arbitrabiliteit van vennootschapsrechtelijke geschillen; het Groenselect-arrest
Ondernemingsrecht, 2010
Dortmond
Handboek voor de naamloze en de besloten vennootschap, 2013
Assink, Slagter
Compendium ondernemingsrecht, 2013
Eikelboom
De (onmiddellijke) voorzieningen van de enquêteprocedure (IVOR nr. 105), 2017
Vught, van
Schorsing en vernietiging van besluiten, in: C.D.J. Bulten e.a. (red.), Handboek enquêterecht (VDHI nr. 175), 2022
Orban
Uitoefening van aan verpande aandelen verbonden stemrechten: binnen of buiten vergadering?
WPNR, 2017
Wolf
De kapitaalverschaffer zonder stemrecht in de BV (diss. Maastricht) (VDHI nr. 116), 2013
Kluiver, de, Meinema
Dwingend vennootschapsrecht na de Wet herziening preventief toezicht en de mogelijkheden van statutaire of contractuele afwijking en aanvulling
WPNR, 2017
Terstegge
Awater en de andere(n)
WPNR, 2017

Trefwoorden

pandrecht, vergaderrecht, stemovereenkomst, intrekking, vernietiging, Goederenrecht, Ondernemingsrecht, Verbintenissenrecht

Samenvatting

Ter bescherming van de positie van de pandhouder wordt bij een verpanding van aandelen in veel gevallen afgesproken dat de aandeelhouder bepaalde aandeelhoudersbesluiten niet zonder voorafgaande goedkeuring van de pandhouder mag nemen. De auteur onderzoekt of deze goedkeuringsafspraak de pandhouder voldoende bescherming biedt en formuleert enkele aandachtspunten voor de praktijk.

U heeft geen toegang tot deze publicatie
Beste bezoeker, om de inhoud te raadplegen heeft u een abonnement nodig op deze publicatie of de collectie waar deze publicatie deel van uitmaakt. Neem contact op met klantenservice@boomportaal.nl voor meer informatie over de mogelijkheden en prijzen.

Kopen in de webshop
Deze publicatie is ook te vinden in onze webshop. Sommige publicaties hebben ook de mogelijkheid om direct toegang te kopen tot het online boek.
Naar de webshop

Inloggen met uw account
Heeft u al een account, of heeft u een activatiecode voor deze publicatie? Log dan eerst in of maak een account aan.

Inloggen of registreren